Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
139* Riley Gow Barooga Cricket Club Premier Division10 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club
104 Zachary Taylor Nugent Berrigan Cricket Club Division 110 1 Deniliquin Rhinos Cricket Club
89 Shannon Pool Katamatite Cricket Club Premier Division10 1 Cobram Cricket Club Incorporated
79 Sean C Carey Waaia Cricket Club Division 110 1 Katunga Cricket Club
74 Chris Pyle Deniliquin Rhinos Cricket Club Division 110 1 Berrigan Cricket Club
72* Bernie Kelly Cobram Cricket Club Incorporated Division 29 1 Tocumwal Cricket Club
66* Mitchell J Cleeland Waaia Cricket Club Premier Division10 2 Nathalia Association Cricket Club Inc
61 Sam Kinson Cobram Cricket Club Incorporated Premier Division10 1 Katamatite Cricket Club
58 Sam Trower Waaia Cricket Club Division 110 1 Katunga Cricket Club
55* Angus Macfayden Katunga Cricket Club Division 29 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/7 Daniel Campbell Cobram Cricket Club Incorporated M.V.J.C Under 145 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club
6/15 Anthony Bradley Deniliquin Rhinos Cricket Club Premier Division10 1 Finley Cricket Club
6/32 Ashley Quinn Nathalia Association Cricket Club Inc Premier Division10 1 Waaia Cricket Club
5/21 Robert Bradbury Waaia Cricket Club Division 110 1 Katunga Cricket Club
5/32 Priyankara R Silva Katunga Cricket Club Division 110 1 Waaia Cricket Club
4/10 Lucy Simpson Jerilderie Cricket Club M.V.J.C Under 145 1 Katamatite Cricket Club
4/10 Nicholas Hoban Cobram Cricket Club Incorporated Premier Division10 1 Katamatite Cricket Club
4/25 Riyaad Henry Barooga Cricket Club Premier Division10 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club
4/31 Joshua I Scott Strathmerton Cricket Club Division 110 1 Nathalia Association Cricket Club Inc
4/37 Andrew Arthur Tocumwal Cricket Club Division 110 1 Barooga Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
30 Shannon Pool Katamatite Cricket Club Premier Division10 1 Cobram Cricket Club Incorporated
30 Angus Macfayden Katunga Cricket Club Division 29 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club
30 Noah Sneddon Cobram Cricket Club Incorporated M.V.J.C Under 145 1 Cobram-Yarroweyah United Cricket Club
30 Haydn Wyatt Strathmerton Cricket Club Division 110 1 Nathalia Association Cricket Club Inc
30 Robert Bradbury Waaia Cricket Club Division 110 1 Katunga Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
4/238 Barooga Premier Division10 1 Cobram-Yarroweyah United
10/214 Cobram Premier Division10 1 Katamatite
6/206 Deniliquin Rhinos M.V.J.C Under 145 1 Barooga
9/205 Waaia Division 110 1 Katunga
6/202 Deniliquin Rhinos Division 110 1 Berrigan
10/189 Katamatite Premier Division10 1 Cobram
9/185 Jerilderie M.V.J.C Under 145 1 Katamatite
4/184 Cobram Division 29 1 Tocumwal
9/182 Berrigan Division 110 1 Deniliquin Rhinos
10/178 Nathalia Division 110 1 Strathmerton

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
141 S Trower-SC Carey Waaia Division 110 1 Katunga
122 R Gow-K Watkins Barooga Premier Division10 1 Cobram-Yarroweyah United
105 S Pool-L Barnard Katamatite Premier Division10 1 Cobram
96 P Carroll-TD Byrnes Nathalia Division 110 1 Strathmerton
92 B Kelly-D Hyde Cobram Division 29 1 Tocumwal
88 S Kinson-A Saunders Cobram Premier Division10 1 Katamatite
88* A Macfayden-S Small Katunga Division 29 1 Cobram-Yarroweyah United
74 MJ Cleeland-T Williams Waaia Premier Division10 2 Nathalia
72 J Rankin-J Macfayden Katunga Division 110 1 Waaia
67 R Gow-R Henry Barooga Premier Division10 1 Cobram-Yarroweyah United